Menü
Anti-aging'in cilt bakımında önemi

Anti-aging'in cilt bakımında önemi

Anti aging, kelime manası olarak açıklanırsa yaşlanma karşıtı denilebilir. Günümüz teknolojisiyle artık yaşlılığın önüne daha kolay geçiliyor. Bu yöntem ile de kırışık cilde sebebiyet veren problemlerin üstüne gidilerek cildin sıkı yapısı geri kavuşturuluyor.

Yaşlanma süreci kişiden kişiye hormonal dengeden ötürü değişiklik gösterse de stres ve sağlıksız bir hayat düzeni en büyük etkenlerdir. Yaşlanmayı önleme de en temel amaç cilt dokusu ve bağlayıcı hücreleri yenilemek, hormonal dengeyi kurmak, cildin kırışıklığa yatkınlığına göre ürün tercihi yapmaktır.

Kişiye bağlı olmayan sebeplerden ötürü ciltte oluşan kırışıkların sürecini yavaşlatıp tersine çevirmek ise artık daha kolay. Anti aging kavramının birkaç farklı yöntemi bulunuyor. Bunlar:

  • Cildin yenilenmesini ve sıkılığını sağlayan doğal içerikler kullanarak hazırlanmış yaşlanma karşıtı yağ, krem, losyon gibi ürünler bu yöntemler arasında sıklıkla tercih ediliyor.
  • Kök hücre kullanımının kandan alınan ve yağ transferi ile gerçekleştirilen iki farklı yöntemi ile de çok iyi sonuçlar elde edebiliyor.
  • Dolgu, botoks ve örümcek ağı estetiği gibi yöntemler ile de özellikle yüz bölgesinde tercih edilen, yaşlanmayı önleyen bir etki gözlemleyebilirsiniz.

Peki kendimiz için neler yapabiliriz?

En temelinde güneşin zararlı ışınlarından korunmak, cildin doğal yapısını koruyarak normal işlevlerini yerine getirmesini sağlar.

Yüz mimikleri cilt kırışıklığına sebep olur fakat cildin yenileyici özelliği ile kalıcı kırışıklıklardan korunur Fazla mimik kullanımı için ise yüze kendinizin uygulayabileceği günlük doğru masaj yapımı iyi gelecektir.

Cildin en büyük düşmanı sigaradır ve erken yaşlanmaya sebebiyet verir.

Uyku bozukluğu ve aşırı stresli bir yapıya sahip olmakta kırışıklıkları arttırmaktadır. Bunun yerine düzenli bir hayat ve sağlıklı kişiye uygun yemek tüketimi ile kırışıklık ve birçok cilt probleminin önüne geçilebilir.