Menü
Bebek gibi yumuşak bir cilde nasıl sahip olunabilir?

Bebek gibi yumuşak bir cilde nasıl sahip olunabilir?

Cildin yumuşak ve canlı görünümünü önleyen pek çok faktör bulunmaktadır.  Cildin günlük aktivitelerimizde dahi nemini koruyamaması ve kuruması en temel sebep olarak gösterilebilir. Kış mevsiminde kuru cilt problemi çok olasıdır. Özellikle kuru ciltte yatkınlığı olan insanların dahi ihtiyacı olan nemi düzenli almasıyla ve farklı pek çok yol ile bu sorun kolaylıkla ortadan kaldırılabilir.

Pürüzsüz ve yumuşak bir cilt için:

  • Yüzümüze gösterdiğimiz hassasiyeti ellerimiz için de göstermeyi unutmamalı günlük olarak ellerimizi nemlendirmeyi ihmal etmemeliyiz. Ayrıca nemi vücuda hapsetmek adına nemlendirmek için kullandığımız ürünleri masaj ile yedirebilirsiniz.
  • Kış aylarında her ne kadar zorunda kalınsa dahi aşırı rüzgar ve soğuk havalara karşı dikkatli olarak kuru ciltten kaçınılabilir.  Unutmayın ki bu tarz havalar yumuşak cildin düşmanıdır.
  • Krem veya serum gibi ürünler günlük, dışarı çıkmadan önce veya duştan sonra cildinizdeki nemi korumanıza ve cildin yenilenmesine yardımcı olur. Bu sayede bebeksi cilt görünümünüzü korumaya devam edebilirsiniz.
  • Duş esnasında özellikle sıcak sudan kaçınmak nem oranınızı arttırır çünkü sıcak duş almak cildin kurumasına sebep olur. Ayrıca kese ve peeling ile ölü derilerden kurtardığınız deriniz nefes alarak nemin doğal emilimini daha rahat gerçekleştirir. Ardından duş jeli kullanımı ile duştan daha çıkmadan nemli cildinizi korumaya başlayabilirsiniz.
  • Nemli bir cilde sahip olmak ve daha bir çok cilt probleminin de önüne geçmenin en güzel yöntemi Su tüketimini arttırmaktır. Bol su tüketimi sayesinde doğal nem ve parlaklığı yakalayabilirsiniz.

Hyalüronik Asit nedir?

En temel özelliğiyle cilt sağlığının yapı taşı olan bir nem kaynağıdır. Dokuların gerekli yağını sağlayarak yüksek oranda su tutar. Vücudun kendisinin ürettiği bir madde olmakla birlikte ilerleyen yaşlarda üretimi azalır. Bu sebeple yaş aldıkça artan kuruluk için vücuda nem üretimini geri kazandırmayı sağlar.Özellikle cilt bakımında dikkatli ürün kullanmayı tercih ediyorsanız nemli ve canlı  bir cilt için içeriği Hyalüronik Asit olan ürünlere yönelmelisiniz