Menü
Cildimi sıkılaştırmak için neler yapabilirim?

Cildimi sıkılaştırmak için neler yapabilirim?

Sıkı bir cilt, kişinin daha genç, dinç ve sağlıklı görünmesini sağlar. Bu yüzden sıkı bir cilde sahip olmanın önemi, ilerleyen zamanlarda kendini daha çok belli eder. Ciltteki sarkmalar; düzensiz cilt bakımı, içeriği zararlı kimyasal kozmetik ürünler, hamilelik, ilerleyen yaş, aşırı makyaj ve kilo alıp verme gibi sebeplerden ötürü meydana gelebilir.

Cildin sıkılığının kaybetmesinin birçok farklı şekilde önüne geçilebilir, şimdiki cilt sarkmalarından kurtulup gelecek için de cildinize yatırım yapabilir cildin elastik yapısını koruyabilirsiniz. Ciltteki sarkmalar için yapılabileceklerden bazıları şu şekildedir:

  • Vücut ağırlığınızı dengede tutmalı ve çok sık kilo alıp vermemeye özen göstermeli, bunları sağlık ve spor ile de desteklemelisiniz. Ayrıca sağlığınız ve pürüzsüz bir cilt için bol su tüketmeye dikkat etmelisiniz.
  • Cildin elastik yapısına destek olan madde ve vücudun da var olan gençlik bileşenlerini arttıracak ürünler tercih edebilirsiniz. Bu noktada cilt için sıkılaştırıcı yağ ürünleri, istenilen sonuca daha hızlı varılmasını sağlar.
  • Günlük olarak cilde uygulayacağınız masaj, kan akış hızını arttırarak bir tepki oluşturur. Bu tepki sayesinde ciltteki yaşlanma önleyici etki uyandırılır. Özellikle cilt sıkılaştırıcı krem  ile desteklenen masaj, kremin de etkisini arttırarak sıkılaşmayı sağlar.
  • Uykuda yüzün sürekli yan şekilde kalması ciltteki kırışıklıkları veya çizgileri kalıcı hale getirebilir ve var olanları daha da belirginleştirebilir. Bu sebeple sırt üstü uyumak ve kaliteli bir yastık kullanmak gece boyunca cildinizdeki katlanmaların önüne geçer
  • Güneşte bulunan zararlı ışınlar ciltte sarkmalara da yol açabilir bunun sebebi ciltteki kolojeni yıkmasıdır. Kolojen ciltteki asıl sıkılaştırmayı sağlayan ve zaten vücutta bulunan bir bileşendir. Her mevsim kullanılan güneş kremi sayesinde bunun önüne geçebilir.