Menü
Göz çevresi için doğru bakım nedir?

Göz çevresi için doğru bakım nedir?

Gözler ilk izlenimde önemli bir rol oynar. Bu sebeple göz ve göz çevresi için doğru tercihleri yapmak hem görünüş hem de cilt sağlığınız için önemli bir role sahiptir. Göz çevresinde bulunan doku, diğer bölgelere kıyasla daha hassas ve daha ince bir yapıya sahiptir. Bu nedenle daha dikkat ve özen gösterilmesi gerekir. Göz çevresine uygun nem ve mineral takviyesi uygulanmadığında yaşlanma süreci hızlanır. 

Göz çevresinin bakıma ihtiyaç duyulduğunu gösteren işaretler; göz altı halkaları, şişkinlik ve ince çizgilerdir. Bunlardan kurtulmanın yolu tabiki en başta düzenli uyku, sağlıklı beslenme, bol su tüketimi, zararlı alışkınlıklardan kurtulmak ve stressiz bir hayattan geçiyor. Fakat yaşadığımız hayat stili ve elimizde olmayan sebepler bu göz altı problemlerine sebep olmaya devam ediyor. Bu aşamada, doğru bir cilt bakımı ve doğru ürün kullanımı devreye giriyor.

İlk adım göz çevresi temizliğinin doğru yapılmasıdır. Gün sonunda cilt makyajdan mutlaka arındırılmalıdır. Bu işlemler sırasında hassas cildiniz için doğru ürünleri kullandığınızdan emin olun.

Ardından sağlıklı, dinç ve genç bir görünüm için nemlendirme işlemine geçilmelidir. Göz çevresine uygun pek çok ürün olmakla beraber kaliteli bir göz kremiyle nemlendirme bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Düzenli kullanımda yorgun ve solgun göz altlarınızı tersine çevirebilirsiniz. Fakat kullanımı sırasında aşırıya kaçılmamaya özen gösterilmedir. 

Cilt bakım rutinine göz altı kremi eklediğinde bazı durumlara dikkat edilmesi gerekir. Bunlardan biri gündüz veya akşam yaptığınız cilt bakımlarında göz çevresi kreminin en son aşamada kullanılması gerekliliğidir. Gündüz kullanılan kremlerin emilimi tamamlandıktan sonra güneş kremi kullanılması da ihmal edilmemelidir.