Menü
Gündüz ve gece kremi arasındaki farklar nedir?

Gündüz ve gece kremi arasındaki farklar nedir?

Gündüz kremleri gün boyunca kullanıma özel tasarlanmışlardır. UV ışınlarında koruma amaçlı olmasıyla birlikte cildin havayla temasıyla oluşan kirlerden ve makyajın zararlı etkisinden korunmasını sağlar ve cildi besler.

Gece kremleri, vücudumuzun biz uyurken kendini yenileme ve iyileştirme özelliğine uygun olarak özel tasarlanmışlardır. Gece yapılan nemlendirme en çok etkili nemlendirme şekli olduğundan gece kremleri nemlendirici ve yapılandırıcı, tamir edici özellik barındırmaktadır. 

Gece ve Gündüz kremi arasındaki farklar:

  • Gündüz Kremlerinin kıvamları daha hafif, koruma ve besleyici özelliktedir. Cildin ihtiyacı olan besinleri daha rahat sağlar. Gece kremleri daha çok onarıcı ve yoğun bir içeriğe sahiptir.

  • Gündüz Kreminde SPF gibi bileşenlerin eklenmesi güneş ışığının zararlı etkilerinden korunma sağlar fakat gece kremlerinde bu bileşen kullanılmaz, gece bu korunmaya ihtiyaç yoktur. Bu sayede gece onarılma işlemini daha rahat gerçekleştiren gece kremleri kullanılır.

  • Gece kremlerinin yoğunluğu ve yavaş emilimi sayesinde gece boyunca cilde yavaş yavaş nüfuz edilir ve gerekli etki sağlanır. Gündüz kullanım için ise ince yapılı kremler daha uygun olduğundan gündüz kremleri tercih edilir.

  • Yaşlanma önleyici etkili durumlarda ise  gece sağlanan yenilenme daha fazla olduğundan  gece kremleri daha etkili bir yöntemdir.

Gece ve Gündüz kreminin beraber kullanımı cilt için mükkemel bir sonuç elde etmenizi sağlar. Gündüz ve gece cildin ihtiyacı olanlar ayrı ayrı karşılanır, cildin yenilenme veya korunma gereksinimi anlarında gerekli ürün kullanılmış olunur. Cilt bu sayede her daim ihtiyacı olan nemi karşılar ve her daim korunarak kendini yenileme süreci devamlı hale gelir. Genç, canlı ve yumuşacık bir cilt elde edilir.