Menü
Peeling ile cildini arındır!

Peeling ile cildini arındır!

Peeling anlamı, cildin dış katmanındaki ölü hücreleri temizlemek, arındırmak demektir. Bu sebeple bir nevi temizleme işlemi olarak söylenebilir. Peeling içerisindeki tanecikler sayesinde gözenekleri rahatlıkla temizler bu sayede ciltte yağ bezesi, siyah nokta ve sivilce gibi cilt sorunlarının önüne geçerek pürüzsüz bir cilt sunar. Cilt sarkmalarını toparlar. Kırışıklık ve erken yaşlanmayı önler. Güneş lekelerinin giderilmesini sağlar. Cildin kalitesini yükselterek parlaklık katar

Kendi cilt tipinize uygun ve istenilen amaca göre peeling kullanmak çok önemlidir. Farklı yöntemleri olması sebebiyle özellikle vücudun bölümlerine göre isim çeşitleri bulunabilir. Peeling kullanım bölgelerine göre özelikleri şu şekildedir:

Dudak peelingi: Dudak peelingi kuru dudak problemine son vererek dudakların pul pul görünümüne son verir.

Vücut peelingi: Vücut peelingi ciltteki ölü deriyi atar, gözenekleri açar ve cildi derinlemesine temizler. Bu sayede vücuttaki kuruluğu alır vücudun doğal nem dengesini korumasına yardımcı olur.

Bacak peelingi: Vücutta en çok kuruyan bölgelerden biri olan bacaklar peeling ile bu kuruluktan kurtulur. Özellikle duştan sonra uygulanan bacak peelingi gözenekleri daha açık hale getirir.

Yüz peelingi: Yüzü derinlemesine temizleyerek cilt problemlerine son verir. Ölü deriden kurtulan cilde daha sonrasında yapılacak herhangi bir bakımı daha yararlı bir hale getirir.

Kuru, yağlı, normal veya hassas cilde sahip kişilerin peeling seçerken içerisindekileri bilmeleri ve kendi ciltlerine daha iyi gelecek ürünü seçmeleri gerekir. Her cilt tipine uygun peeling çeşitleri de bulunmaktadır. Kuru ciltler içerisinde yumuşatıcı ve nemlendirici maddeler bulunan peelingleri tercih etmelidirler. Yağlı ciltler ise kullandıkları peelingi haftanın 5 günü sabah veya akşam olmak üzere günde 1 kere uygulayabilirler. Normal ciltler bu durumda aynı rutini haftada 2-3 kere yapabilirler. Hassas ciltler içerisinde alkol içeren ürünlerden kaçınmalı ve daha doğal peelingleri tercih etmelidir.