Epilasyon, istenmeyen tüy ve kıllardan kurtulmanın en kolay ve sağlıklı yolu olmakla birlikte hem kadın hem erkeklerde güvenle kullanılabilmektedir.

Epilasyon Güvenirliği 1997 yılında Amerikan gıda ve ilaç dairesi FDA (Food and Drug Association) tarafından onaylanmıştır.

Lazer, tek dalga boyunda yoğunlaştırılmış ışık demektir. Belirli dalga boylarındaki Epilasyon ışınları koyu renkli maddeler tarafından tutulmak suretiyle enerjilerini bu maddelere aktararak ısı enerjisine dönüşürler.

Lazer, Tıpta neredeyse 40 yıldır kullanılmakta olup, günümüze kadar ortaya çıkmış bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Epilasyonun Avantajları

– Kesin Çözümdür
– Doğru Teknik ile yapıldığında en sağlıklı yöntemdir
– Vucudun her bölümünde kullanılabilir
– Hastaların %80 i kesinlikle ağrı hissetmemekktedir, diğer bölümü ise çok az bir ağrıdan bahseder ama rahatsız edici olmadığını belirtir
– Kıl veya Tüylerin yeniden büyümesi neredeyse imkansızdır
– En Etkin ve Hızlı yöntemdir 4-5 saatte vucuddaki tüm istenmeyen kıllardan kurtulmak mümkün
– Cildinizi herangibir şekilde tahriş etmez, iz bırakmaz, yara yapmaz (kanserojen olduğu hiçbir zaman ıspatlanamamıştır.)
– Cide batan kıllarda ve kıl dönmelerinde en iyi tedavi yöntemidir.
– Cilt enfeksiyonu ve bulaşıcı hastalık riski yoktur.

Epilasyonun Dezavantaj ve Yan Etkileri

– Klinik yanıt her hastada aynı şekilde olmadığından görüşme yapılarak kıl yapısı değerlendirilmeden kesin bir başarı oranı verilememektedir
– Nüks oranları tam olarak bilinmemektedir, her hastada farklı nüks oranı söz konusudur.Tedaviye en iyi yanıt acık renkli ten,koyu renkli kıl profiline sahip kişilerde gerçekleşmekle birlikte nüks oranı hakkında önceden tahmin yapmak imkansızdır.
– Beyaz-gri,kızıl ve sarı renk kıllara genellikle etkinlik göstermez
– Bronzlaşmıs ciltlere Epilasyon yapılamaz, rengin açılmasını beklemek gereklidir.
– Tekniğine uygun ve işin uzmanı olmayan kişilerce yapılan Epilasyon tedavileri sırasında yanık, yara, deride renk değişiklikleri görülebilir. Bunların çoğu geçici yan etkiler olmakla birlikte kalıcı ve tıbbı tedavi gerektirecek kadar ciddi de olabilir.
– Gözlere zararlıdır, özel koruyucu gözlük takılması zorunludur.
– Elde tersine yeterli kanıt olmamasına karşın gebelerde kullanılması önerilmez,i
– Herpesli (uçuk hastalığı) bölgelerde, sedef hastalığı olanlarda, prekanseroz cilt lezyonu olanlarda, cilt enfeksiyonlarında Epilasyon yapılamaz.
– Epilasyonun seans başına birim maliyeti yüksektir, toplam tedavi maliyeti düşünüldüğünde ise elektroliz epilasyondan daha pahalı değildir.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: