Epilasyon Sonunda Tüyler Yok Olur Mu?

28.11.2018
4.867

Epilasyondan kısaca bahsetmek gerekirse; kişiye, uygulanan bölgeye ve kıl tipine uygun ışık enerjisi vererek vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı, etkili, güvenli ve ağrısız yöntemidir.

Epilasyon sonrası doğru uygulama yapılırsa tüylerin bir kısmı hemen dökülür. Geri kalanlar 1-3 hafta sonra deriden atılır

Epilasyon uygulanan alanda pek çok hastada kıl miktarında % 80-93 azalma olur. Ancak tamamen tüysüz kalma durumu beklenmemelidir. Epilasyon da ilk iki seansta belirgin azalma gözlemlenmeyebilir. 3. ve 4. seanslardan sonra tüylerde belirgin azalma başlar. 4-6 seans sonrasında tüyler yıllarca çıkmayacak şekilde azalır.

Bazı hastalarda kontrol seansları yapılabilir. Tekrar çıkacak kıllar 6 ay içinde belli olur. Epilasyondan sonra az miktarda çıkan tüyler ince ve çok açık renklidir.

EPİLASYON PAKETLERİMİZ NEDEN 6 SEANS ŞEKLİNDEDİR?

Vücudunuzdaki tüyler değişik dönemlerde aktif faz ve dinlenme fazına girerler. Epilasyon işleminde aktif kılları yok edilir. Bir süre sonra dinlenme fazındaki tüyler aktif hale gelir. Bir sonraki seansta bu tüyler yok edilir.

Tüylerimizin 1/3-1/4 ‘ü yeterince pigmente sahip olduğundan en az 6 seans gerekmektedir.

EPİLASYON HANGİ DURUMLARDA YAPILMAZ?

Cilt kanseri olanlara asla yapılmaz.
Ciltte aktif lezyon var ise lezyon geçene kadar bölgeye atış yapılmaması gerekir.
Solaryum ya da güneşlenerek bronzlaşılmışsa, bronz ten kişisinin kendi rengine gelene kadar uygulama yapılmaz.
Cilt soyma ürünleri kullananlar bıraktıktan 15 gün sonra uygulama yaptırabilirler.
Roacutan kullanımı sırasında ve sonrasında 6 ay boyunca yapılmaz.
Herhangi bir zararı olmamasına rağmen ergenlik süreci devam ettiği için bitme garantisi veremeyeceğimizden dolayı 18 yaş altına tavsiye etmiyoruz.

EPİLASYONUN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Epilasyon sonrası ciddi bir yan etki görülmez sadece işlem sonrasında cilt üzerinde ısıdan kaynaklanan hafif bir kızarıklık oluşur ki bu da zamanla kaybolur.

Epilasyon tedavisinden sonra yıllarca epilasyona ihtiyaç duyulmayabilir. Yaşla birlikte çıkabilecek kıllar için ise yılda 1-2 bakım seansı gerekebilir.

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. Ayşe Sönmez dedi ki:

    Epilasyon yaptırmak için gitmiştim Estecool a çok memnun kaldım. Cihazları çok iyi. Çalışanlar çok Güler yüzlü ve ilgililer. Ayrıca ortam çok hijyenik. Temizliğe çok dikkat ediyorlar. Ayrıca çok misafirperverler. tavsiye derim.

  2. Seda gökten dedi ki:

    2019 yılında gitmiştim Estecool a. Çok memnun kaldım. Çok iyi hizmet veriyorlar. Hem cihazları çok iyi hem de çalışanlar ortam çok temiz. Teşekkürler Estecool.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: