Menü
Akne Bakımı

Akne Bakımı

Vücüdumuzda bulunan yağ bezleri, sebumdan isimli bir madde üretir. Normal şartlar altında sebum, insanlar için bir sorun teşkil etmez. Sebum, kıl folikülü boyunca ilerler ve cilt yüzeyine çıkar.

Eğer sebum  normal sürecini gerçekleştiremez ve folikülün dışına çıkamaz ise Akne oluşur. Bu sebeplerden dolayı akneler yağ bezlerinin daha fazla bulunduğu yüz, boyun, sırt, kolların üstü ve omuz gibi bölgelerde görülür.

Genetik faktörler, hormonlar ve bakteriler gibi farklı faktörler akne oluşumunu tetikleyebilir. Akne oluşumunun sebepleri farklı olduğu için akne bakımında da farklı yöntemler kullanılmaktadır. Cilt tipiniz ve cildinizde akne oluşumunun sebebi tespit edildikten sonra da aşağıda listelediğimiz yöntemlerden birisi veya birkaçı sizler için uygulanır.

Topikal (Krem) Uygulama

Krem uygulaması, akneye iyi gelecek ilaçların cilde doğrudan uygulandığı bir yöntemdir. Ergenlik döneminde görülen hormonel değişimlerin tetiklediği aknelerin teedavisi için genelde bu yöntem tercih edilir.

İlaç Uygulaması

Topikal bakımdan istenen sonuç alınamadığı zamanlarda ağızdan ilaç uygulamasına başvurulabilir. Ağızdan ilaç kullanımı daha ziyade orta derecede ve ileri derecede aknesi olanlar için kullanılır. Bu tür ilaçlar topikal bakım kremleri ile beraber kullanılabilir.

Mezolifting (Cilt Mezoterapisi)

Cildin dışından sürülen kremler, cildin üst tabakasına tesir eder. Ancak cildin aslında bakım uygulanması gereken hücreleri alt deridedir. Mezolifting, yönteminde enjeksiyon yoluyla cildin alt tabakalarında doğrudan ulaşım sağlanır. Böylece daha etkili ve başarılı sonuçlar alınabilir.

Ultrasonik Peeling Uygulaması

Ultrasonik peeling yönteminde cilt yüzeyinde yaklaşık 25.000 Hz frekans seviyesinde ses dalgaları verilir.  Ses dalgaları epidermisin tahriş etmez. Epidermis tahriş edilmeden ölü hücrelerden ve siyah noktalardan kurtulunur. Ayrıca ciltteki sebum da böylece temizlenir.

Medikal Cilt Bakımı Uygulaması

Akne bakımında; cildin nem oranının dengelenmesi, cildin yeterli şekilde vitaminler ile beslenmesi ve cildin zararlı dış etkenlerden korunması önemlidir. Antioksidan içeren profesyonel ürünler bu bağlamda kullanılmaktadır. Bu uygulamalar Mezolifting bakımı sonrasında tamamlayıcı bakım olarak tavsiye edilir.

Co2 Fraksiyonel Lazer 

Co2 Fraksiyonel Lazer bakımı; akne izleri ve deride bulunan çukur, yara, yanık gibi diğer izlerin görünümünün düzeltilmesinde kullanılan bir bakım yöntemidir.

Uygulama Alanı

Vücudunuzda akne problemi yaşadığınız herhangi bir bölgede uygulanabilir. Akne çoğunlukla yüz, boyun, sırt, kolların üstü ve omuz bölgelerinde görüldüğü için akne bakımı uygulamalarımız bu bölgeler için yoğunlaştırılmıştır.

Uygulama Süresi

Her bakım yönteminin kendine özel bir uygulama süresi olduğu için genel bir uygulama süresinden bahsedemeyiz.

Yan Etkiler

Uyguladığımız bakımların herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Uygulamalardan sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Akne Bakımı Paketleri