Menü
Alexandrite Lazer

Alexandrite Lazer

Alexandrite Epilasyon yöntemi istenmeyen kıllarınızdan daimi olarak kurtulmanızı sağlayan bir epilasyon yöntemidir. Alexandrite cihazı 755 nanometre dalga boyunca kılları ve kıl köklerini hedef alır. Böylece kıl kökleri öldürülür ve cilt istenmeyen kıllardan kalıcı olarak arındırılır. Alexandrite Epilasyon yönteminde cilde herhangi bir zarar vermeden melanin pigmentine yoğunlaşarak epilasyonu sağlar. Bu teknoloji sayesinde acısız, güvenli ve yan etkisi olmayan bir epilasyon hizmeti alınır.

Alexandrite Epilasyon yönteminde lazer kılın yapısındaki melanin tarafından emilir. Bu teknik özelliklerinden dolayı Alexandrite Epilasyon yöntemi yalnızca açık tenli olup koyu kıllara sahip kişilerde uygulanmaktadır. Bu cilt ve kıl yapısına sahip kişilerde başarılı uygulamalar yapılır.

Uygulama Alanları

Alexandrite epilasyon yöntemi vücudun her bölgesindeki kılları yok etmek için uygulanabilir.

Uygulama Süresi

Alexandrite Epilasyon seans sayısı ve süresi kişiden kişiye değişebilir. Yöntemin uygulanacağı kişinin cilt tipi, kıl yoğunluğu ve kıl yapısı gibi farklı etkenlere göre uygulama seans sayısı değişiklik gösterebilir. Ortalama olarak kalıcı bir sonuç için 1-3 ay aralıklarla 4-8 seans Alexandrite epilasyon uygulanması gereklidir. 

Uygulama Öncesi Alınması Gereken Tedbirler

Uygulamanın kıl köküne etki edebilmesi için kılları kökünden almamak gerekir. Yine uygulamadan 30-40 gün öncesinde solaryuma girilmemelidir. Son olarak uygulama esnasında cildin oksijen almasını engelleyen kozmetik ürünlerin temizlenmesi gerekir.

Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Uygulama ardından 1 hafta süresince uygulama bölgesini tekrardan güneşten korumanız gerekir.
 

Alexandrite Lazer Paketleri