Menü
Buz Lazer (Diod Lazer)

Buz Lazer (Diod Lazer)

Her alanda olduğu gibi sağlık alanında da teknolojik gelişmeler yaşanmaktadır. Buz (diod) epilasyon yöntemi de bu teknolojik gelişmelerin bir ürünü olarak yavaş yavaş klasikleşmiş epilasyon yönteminin yerini almaktadır. Buz epilasyon uygulaması, istenmeyen kıllardan kalıcı olarak kurtulmanızı sağlayan yenilikçi bir epilasyon yöntemidir. Buz epilasyonu ağrısız ve güvenli bir yöntemdir ayrıca herhangi bir yan etkisi yoktur.

Buz epilasyon yönteminde geniş alandaki kıl köklerini öldürmek için cilde -3 °C’ye kadar düşen soğuklukta enerji verilir. Buz epilasyon yönteminde normal epilasyon yöntemlerinde olduğu gibi enerji bir bütün olarak uygulanmaz bilakis enerji cilde dağıtılarak verilir. Buz epilasyon yönteminde başlık cildin üzerinde sürekli olarak hareket ettirilir. Bu hareketli dağıtım işlemi adeta cildin üzerinde ütü yapıldığı hissiyatı verir. 

Buz epilasyonu yönteminin klasikleşmiş epilasyon yöntemlerine göre bir diğer avantajı da daha az ve daha kısa seanslarla daha etkili sonuçlara ulaşılmasıdır. Buz (diod) epilasyonda kullanılan başlığın geniş bir alanı kapsaması sayesinde kısa süre zarflarında istenen bölgenin tamamına uygulanabilir. Bu bağlamda zaman probleminiz varsa ve istenmeyen kıllarınızda kalıcı olarak kurtulmak istiyorsanız Buz (diod) epilasyonu size göre.

Uygulama Alanları

Buz (diod) epilasyon yöntemi vücudun her bölgesindeki kılları yok etmek için uygulanabilir.

Uygulama Süresi
Buz epilasyonun seans sayısı ve süresi kişiden kişiye değişebilir. Yöntemin uygulanacağı kişinin cilt tipi, kıl yoğunluğu ve kıl yapısı gibi farklı etkenlere göre uygulama seans sayısı değişiklik gösterebilir. Ancak bir tüm vücudu kapsayan bir seansın ortalama süresi 35 dakikadır. Yine kalıcı ve kesin bir sonuç için ortalama 5 seans alınması gerekmektedir.
 

Uygulama Öncesi Alınması Gereken Tedbirler

Buz (Diod) Epilasyon işlem öncesinde uygulama yapılacak olan bölgenin 1 hafta boyunca güneş ışığından uzak tutulması gerekir. İlk uygulamadan önce uygulamanın yapılacağı bölgeye jilet uygulanmamasını tavsiye etmekteyiz. 

Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulama ardından 1 hafta süresince uygulama bölgesini tekrardan güneşten korumanız gerekir.  

 

Buz Lazer (Diod Lazer) Paketleri