Menü
Dövme Silme

Dövme Silme

Önceden yaptırdığınız ancak artık sildirmek istediğiniz herhangi bir dövmenizden güvenle kurtulabilirsiniz. Dövme silme işlemi tıbbi lazerler yardımıyla yapılır. Deriye enjekte edilen boya partikülleri lazer ışığına maruz kaldığında parçalara bölünür. Sonrasında bağışıklık sistemi bölünmüş olan parçacıkları emer. Bu işlem birkaç kere tekrarlandıktan sonra dövmeden tamamen kurtulursunuz. İşlem esnasında bazı hastalar deri üstündeki lastik bir bandın çekilmesi gibi hafif bir acı hissettiklerini belirtir. Genellikle anestezi yapılmadan işlem gerçekleştirilir. Ancak bazı durumlarda isteyen hastalara lokal anestezi uygulanabilir. İşlemin yapıldığı bölgedeki ağrıyı azaltmak için krem sürülür. Uygulamanın hemen ardından ciltte beyazlaşma görülür. Silinen dövmenin etrafında  kabarıklık ve kızarıklık oluşabilir. Kabarıklık ve kızarıklık oluşumu olağandır vakit geçtikçe bunlar yok olur. Dövme silme işlemininden sonra işlemin yapıldığı alana anti-bakteriyel maddeler sürülür. Böylece enfeksiyon riski minimize edilir.

Uygulama Alanları

Vücudunuzda dövme yaptırdığınız herhangi bir bölge için dövme silme işlemi yapılabilir. Yaş ve cilt tipi fark etmeksiniz herkese bu işlem uygulanabilir.

Uygulama Süresi

Başarılı bir netice almak için gereken uygulama sayısı dövmenin ebat, derinlik ve rengine göre değişebilir. Uygulama 4-8 hafta arayla yapılır. Her bir seans ortalama 20 dakika sürer.

Lazerle Dövme Sildirme Öncesinde;

Sauna, hamam ve solaryum gibi aşırı sıcak ortamlardan uzak durulmalıdır.

Lazerle Dövme Sildirme Sonrası Uyarılar

Dövme silme işlemi sonrasında uygulamanın yapıldığı bölgenin üzeri kapatılır. Bu bölge bir gün boyunca kapalı tutulmalıdır ve suya değmemelidir. Uygulama alanında oluşabilecek kabuklar koparılmamalıdır. Uygulamanın yapıldığı bölge nemli tutulmalıdır. Uygulamadan sonraki ilk 15-20 günlük süre zarfından aşırı sıcak ortamlardan ve güneş ışığından kaçınılmalıdır.

Lazer ile Dövme Silme İşleminin Yan Etkileri Nelerdir?

Dövme silme uygulamasını yaptıran kişilerde nadiren yan etki görülür. İşlemden sonra bölgede kabarıklık ve kızarıklık olabilir ancak uygulamadan sonra hasta günlük yaşantısına devam edebilir.

Dövme Silme Paketleri