Menü
G-5 Masajı

G-5 Masajı

G-5 masajı selülit bakımında ve bölgesel zayıflamada başvurulan bir yöntemdir. G-5 masajının özel ritmik bir masaj aleti vardır. Bu alet ile sıkılaşmak istenen bölgeye hızlı titreşimler uygulanır.
G-5 masajı, G-5 denilen özel cihazla itme ve titreşme hareketleriyle selülitlerin giderilmesini sağlar ve hücreleri hareketlendirerek yağlı bölgenin sıkılaşmasına yardımcı olur. Uygulama esnasında özel bir krem masajı, işlemin yapılacağı bölgeye sürülür. Özel krem sayesinde uygulamanın yağ yakıcı etkisi arttırılır. Eğer G-5 masajını uygulayan uzman kişi gerekli görürse G5 masajı uygulamasında soğuk lipoliz, iğneli lipoliz, endopeel vücut germe, lenf drenaj yöntemleri de G5 masajı ile birlikte uygulanabilir.  

Uygulama Alanları

Vücudunuzda bölgesel olarak yağlanmış olan herhangi bir bölge için bu uygulama kullanılabilir. G-5 için genelde tercih edilen bel, kalça, üst bacak ve kol bölgeleridir.

Uygulama Süresi

G-5 masajı uygulaması yarım saat civarında sürmektedir. G-5 mesajı seanslar halinde uygulanır.En az 3 en fazla 10 seans şeklindedir. Seansların tamamlanması sonucunda genelde en az 2 cm en fazla 7 cm incelme görülmektedir.

G-5 Masajından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir

G-5 masajını uygulatan kişiler daha kısa sürede etkilerini görebilmek için dengeli beslenmeye ve spor ile bakımı desteklemelilerdir. Spor ve düzenli beslenen kişilerde G-5 masajı daha iyi sonuçlar vermektedir.

G-5 Masajının Yan Etkileri

Genellikle zararsız bir selülit bakımı olan G5 masajı, varisi olan kişilerde kanamalara yol açabilmektedir. Aynı zamanda doğru sertlikte uygulanmaması halinde masajın uygulandığı yerlerde morarma meydana gelebilir.
Varis problem olan kişiler, regl dönemindeki kadınlar, kanser teşhisi konan kişiler, emboli teşhisi konan kişiler için G-5 Masaj yöntemi uygulanmaz.

G-5 Masajı Paketleri