Menü
Hydramaster

Hydramaster

Hydramaster uygulaması diğer klasik cilt bakımı uygulamalarından farklı bir cilt bakımı yöntemidir. Hydramaster yöntemi esnasında akne ya da siyah noktalar temizlenirken cilde elle temas edilmez. Temas yerine vakumlu başlıklar kullanılır ve işlem; vortex teknolojisi ile çalışan hydramaster cihazının patentli başlıklarıyla Hydrapeel uçları ile yapılır. Bu yüzden cilt tahriş edilmeden herhangi bir acı duyulmadan gözenekler sıkılaşır. 

Parlak, ışıl ışıl, sağlıklı ve güzel görünümlü bir yüz ve cilt için, deri hücrelerin nemlenmesi ve nefes alabilmesi şarttır. Bunun sağlanabilmesi için deri gözeneklerinin açık olması gereklidir. Bu sayede cilt hava alırken aynı zamanda taşıyabileceği nem kapasitesi artar.  Her cilt tipine kolayca uygulanabilen hydramaster cilt bakımı, cildin tüm bakım bakım ihtiyacını tek seferde, birden fazla seans yapılmadan karşılar. 

İlk olarak bakımı yapılacak kişinin cilt tipine uygun olan temizleyici solüsyon seçilir. Cilt ve gözenekler yumuşatılır ve vakum aleti ile cilt temizlenir. İkinci aşamada, cilt tipine ve problemine göre özel hassasiyetle seçilen solüsyon cilde sürülür ve cilt beslenir. Radyofrekans özellikli başlığı sayesinde uygulanan solüsyon cilde iyice yedirilir. Soğutucu başlık ile şok etkisi yapılarak solüsyonun cilde derinlemesine etki etmesi sağlanır. Son aşamada ise LED terapisi uygulanarak cildin dokusu dikkatli bir şekilde uyarılır. Bu işlem sayesinde gözenekler sıkılaşır ve uzun süre koruma altında kalınması sağlanır. Bütn cilt tiplerine, her yaştan kişiye, 4 mevsim boyunca uygulanabilen hydramaster sistem, mevsim geçişlerinde havadan dolayı cildin uğradığı zararı en aza indirir ve cildin nem dengesini korur.
 

Uygulama Alanları

Hydramaster yöntemi daha çok yüz ve boyun çevresindeki rahatsızlıkların giderilmesi için kullanılsa da cinsiyet, yaş, cilt tipi fark etmeksizin herkese uygulanabilir.
Uygulama Süresi

Bakım yapılacak kişinin yaşı, cinsiyeti, cilt tipi ve problemi gibi özelliklerine göre farklı programlar uygulanabilir. Ancak ortalama olarak birer haftalık aralıklarla 4- 6 seanslık bir kür uygulanır. Bir kür 40 dk. civarı arası sürebilir. 
 

Uygulama öncesi veya sonrası yapılması gerekenler

Uygulama öncesinde yapılması gereken herhangi bir hazırlık yoktur. Uygulama yapıldıktan sonra, herhangi bir koruyucu bakım gerektirmez. Yalnızca işlem sonrasında işlemin yapıldığı gün boyunca yüzün yıkanmamalıdır. Bunun dışında kişi günlük hayatında dönebilir.

Uygulamanın yan etkileri

Hydramaster aynı en hassas cilt tiplerine dahi ayarlanabildiği için ödül almış son derece hassas bir cihaz ve uygulamadır. Hydramaster yönteminin herhangi bir  yan etkisi yoktur.

Hydramaster Paketleri