Menü
İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon, istenmeyen kıllardan kalıcı olarak kurtulmanızı sağlayan bir epilasyon metodudur. Diğer bazı yöntemlerin aksine iğneli epilasyon yönteminde kalıcı sonuçlar alınmaktadır.

İğneli epilasyon yönteminde ince iğne vasıtasıyla kıl köklerine elektrik akımı verilir. Kıl köküne verilen elektrik kılın kökünü tahrip eder. Ardından cımbızla bu kıl kökü alınır.
Sonuç olarak o bölgedeki kıl kökü yok edilir ve o kökten bir daha kıl çıkmaz. Yöntemin uygulanacağı kişinin ağrı hassasiyetine göre verilen elektriğin derecesi ayarlanabilmektedir.

İğneli epilasyon yöntemi ile kıl rengi, kıl yoğunluğu, cilt yapısı fark etmeksizin başarılı sonuçlar alınmaktadır.

İğneli epilasyon yöntemi diğer her yöntemde olduğu gibi işin uzmanı ekiplerce uygulanmalıdır. İşinde uzman olmayan kimseler tarafından bu tarz yöntemlerin uygulanması son derece risklidir.
Profesyonel ekibimiz işini son derece titizlikte yürütmekte ve sizleri memnun etmek için sıkı çalışmaktadır.

Uygulama Alanları

İğneli epilasyon yöntemi vücudun her bölgesindeki kılları yok etmek için uygulanabilir.

Uygulama Süresi

İğneli epilasyonun seans sayısı ve süresi kişiden kişiye değişebilir. Yöntemin uygulanacağı kişinin cilt tipi, kıl yoğunluğu ve kıl yapısı gibi farklı etkenlere göre uygulama seans sayısı değişiklik gösterebilir. Ancak ilk seanstan itibaren gözle görülür gelişme kaydedilir.

Uygulama Öncesi Alınması Gereken Tedbirler

Uygulamadan önce yapılması gereken önemli bir tedbir yoktur.

Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulamdan sonraki 3-4 gün boyunca güneşten korunulmalıdır. Uygulamanın yapıldığı bölgenin oksijen almasına engel olan kozmetik ürünler kullanılmamalıdır. Son olarak uygulamadan sonra cilt tahriş edilmemelidir. Cilde iyi gelen nemlendiriciler kullanılabilir.

İğneli Epilasyon Paketleri