Menü
Karbon Peeling

Karbon Peeling

Karbon peeling uygulaması cilt lekeleri, siyah noktalar, gözenekler ve sarkmalar, gibi çeşitli cilt sorunlarının bakımı için kullanılan bir yöntemdir. Yaşlılık, hormonel değişiklikler, güneş ışığına maruz kalma gibi pek çok farklı sebepten dolayı cildinizde yukarıda bahsettiğimiz problemler görülebilir.

Karbon peeling uygulamasında, lazer cihazıyla cilt yüzeyine karbon bileşikleri uygulanır. Bu uygulama ile cildin yüzeyi soyulur. Karbon Peeling bakımında öncelikle bakım uygulanacak bölge temizlenir. Temizlenen cilt bölgesine, cilde faydası olan siyah renkli karbon partiküllü peeling kremi uygulanır.

Karbon partiküllü peeling kreminin içerisindeki karbon parçacıkları cilt tarafından absorbe edilir. Krem absorbe edildikten sonra kremin sürüldüğü bölgeye lazer sistemi ile atış yapılır. Lazer atışlarından ortaya çıkan enerji düşük düzeydeki hasar verir. Ve bu uygulama ciltte kolajen üretiminin tetikler. Kolajen üretiminin tetiklenmesi dolayısıyla cilt sıkılaşır ve elastikiyetini yeniden kazanır.

Uygulama Süresi

Karbon peeling bakımının ön hazırlık ve uygulama işlemleriyle birlikte bir seansı 30 dk. sürmektedir. Bu uygulama kişisel özelliklere göre değişiklik göstermekle beraber 5-8 seansı arasında uygulanmaktadır. Alınan sonuçlar kalıcı olmadığı için en az 6 ayda 1 defa işlemin yenilenmesi tavsiye edilir.

Karbon Peeling Uygulamasının Yan Etkileri Var Mıdır?

Karbon peeling uygulaması sonrasında nadiren kaşınma ve kabarmalar gözlenebilmektedir. Ancak bu etkiler kısa sürede geçmektedir.

Karbon Peeling İşlemi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Karbon peeling uygulamasının sonrasında hamam, sauna, solaryum gibi yüksek sıcaklıktaki ortamlardan uzak durulmalıdır. Ek olarak olarak doğrudan güneşe ışınlarına maruz kalmaktan kaçınılmalıdır.

Karbon Peeling Paketleri