Menü
Kavitasyon

Kavitasyon

Kavitasyon bölgesel incelme ve selülit bakımı için sıkça başvurulan bir bakım yöntemidir. Kavitasyon yöntemi ideal vücut kitle endeksine sahip olmayan kişilerin başvurması gereken bir zayıflama yöntemi değildir. Kavitasyon yöntemi ideal vücut kitle endeksine sahip olmasına rağmen genetik özellikler, hormonel dengesizlikler ve yaşam tarzı gibi çeşitli faktörler yüzünden vücudun bazı bölgelerinde yoğunlaşan yağlanmalardan kurtulmak için başvurulması gereken bir yöntemdir.

Kavitasyon, vücudunuzda inceltmek istediğiniz bölgeye yoğunluğu azaltılmış, ultrasonik ses dalgalarıyla yağları yakar. Bu yöntemle parçalanan yağlar suyla emilerek lenf yoluyla vücuttan atılır. Bu ses dalgaları ultrason cihazı ile uygulanır. Uygulamaya yapılacak bölgeye önceden ultrason jeli sürülür. 

Kavitasyon yöntemiyle kişiden kişiye göre değişiklik göstermekle birlikte 2-10 cm arası yağ tabakası kadar eritlebilir.

Uygulama Alanları

Vücutta bölgesel yağlanma görülen herhangi bir bölgede kavitasyon  uygulanabilir.  Kavitasyon için genelde tercih edilen bölgeler karın bölgesi, bel çevresi, iç ve dış bacaklar, basen, bel ve sırt bölgeleridir.

Uygulama Süresi

Bakımdan en fazla verimi almak için uygulamanın yapılacağı kişinin bireysel özelliklerine göre seansın uzunluğu ve sayısı değişebilir. Kavitasyon uygulamasında bir seans kişiye göre değişmek üzere ortalama 30 ila 40 dakika arasında uygulama yapılır. Ortalama 8-10 seansta kalıcı ve başarılı sonuçlar alınır.

Uygulama öncesi ve sonrası yapılması gerekenler

Kavitasyon uygulaması öncesinde ve sonrasında hastanın mutlaka en az 2,5 litre su içmesi gerekmektedir.

Kavitasyon bakımının yan etkileri

Kavitasyon bakımının yan etkileri nadiren görülmektedir. Ancak uygulamadan sonraki birkaç saat içinde ciltte tahriş olabilmektedir. Ayrıca susuzluk yaşanmaması için bakım öncesi mutlaka bol bol su içilmelidir. Hamile kadınlara, kanser, tansiyon ve kalp rahatsızlığı gibi rahatsızlıkları olanlara kavitasyon bakımı tavsiye edilmez. Benzer rahatsızlıklarınız varsa bu tarz bakımlardan önce mutlaka bir hekime danışın.

Kavitasyon Paketleri