Menü
Led Maske

Led Maske

Led maske cildin yeni ve pürüzsüz görünmesi için uygulanan destekleyici bir yöntemidir. Sivilce, akne, ve leke gibi şikayetleri olan kişilerin ciltlerine uygulanabilir. Led maskenin adı ışık yayan diod anlamına gelen Lighthing Eiting Diod kelimelerinin kısaltılmasından gelmektedir. Bu uygulama son teknoloji bir uygulamadır.

Diğer uygulamalara kıyasla LED Maske’nin en büyük farkı ciltteki kırışıklıklar, sarkamalar,  akneler, lekeler ve sivilceler gibi pek çok rahatsızlığın giderilmesinde kullanılmasıdır. LED Maske ek olarak eklem-kas ağrıların giderilmesinde, sedef hastalığında, yaşlanmaya bağlı oluşan lekelerde, yüzdeki ödemin giderilmesinde, şişlik sorununun çözümünde, doku yenilemede ve kan dolaşımını hızlandırmada da kullanılır. LED Maske uygulamasında ışıklar mevcuttur. Bu ışıkların her birinin kendine has özelliği vardır.

Yeşil Işık

Yeşil ışığın etkisi cilti sakinleştirmesi ve ciltte fazla melanin üretilmesini engellemesini sağlar. Böylece ciltte lekelerin oluşumu önlenmiş olur. Kızarık görünen ciltleri yatıştırır.

Mavi Işık

Mavi ışık ciltteki iltihaplı sivilce, akne ve yağlı cildin bakımına destek için kullanılır. Mavi ışığın içeriğinde bulunan ofitne sayesinde aknelerin içerisinde bulunan rphyrins bakterileri öldürülmüş olur.

Kırmızı Işık

Hasarlı dokuları iyileştirmeye destek olur. Hem yaşlanmış dokuları yeniler hem de geniş gözenekleri sıkılaştırır.

Uygulama Alanları

LED Maske yukarıda bahsettiğimiz rahatsızlıkların görüldüğü bölgelerde uygulanabilir.

Uygulama Süresi

LED maskeden olumlu sonuç almak yaklaşık 1-3 hafta sürmektedir. Seansların her biri yaklaşık 20-60 dakika arası sürmektedir ve problemli yerin ihtiyacına göre haftada ortalama 2 kez yapılabilmektedir.

Uygulama yan etkileri

Hiçbir yan etkisi bulunmayan LED maske yöntemi her yaş için uygulanabilmektedir. Klinik çalışmalarının sonucunda LED maskelerinin herhangi bir radyasyon etkisinin olmadığı ortaya konmuştur. Ancak epilepsi hastalarının LED Maske uygulamasını kesinlikle kullanmamaları gerekir.

Led Maske Paketleri