Menü
Lenf Drenaj

Lenf Drenaj

Lenf Drenaj vücuda basınç masajı yapabilen cihazlarla bölgesel incelme, selülit ve sıkılaşma programlarında sonucun etkisini artırmak için kullanılan bir yöntemdir. Lenf drenajın amacı,parçaladığı yağları lenf sistemine aktararak vücuttan kolay atılmasını sağlamaktır. Her türlü bölgesel incelme programlarının arkasından lenf drenaj uygulanabilir.

Lenf Drenaj yönteminde kişiye bir kıyafet giydirilir ve uygulama  boyunca bu kıyafetin içinde kişi dinlenir. Giydirilen kıyafetin içindeki kablolar sayesinde vucüda ısı, titreşim ve akım verilir.Bu şekilde lenf akışı uyarılarak vucüttan fazla lenf damarlarına baskı yapan yağ dokuları vücuttan dışarı atılır.
Lenf drenaj masaj aleti aynı zamanda  ödem ve toksinin idrar yolu ile atılmasını sağlamakla kalmayıp,dolaşım sistemini düzene soktuğu için derinin ve dokunun da sıkılaşmasını sağlar.
Lenf drenajı yöntemi uygulanacak kişiye önce ince çoraplar giydirilir ve bacaklar, ayaklar, karın sarılır ve cihaz çalıştırılır. Bu masaj çok hafif ve tekrar eden hareketlerden oluşur dolayısıyla çok keyiflidir. Tek yönlü hareketlerle aşağıdan yukarıya doğru kalbe doğru yapılır. 

Uygulama süre

Uygulamadan olumlu sonuçlar alınabilmesi için düzenli yapılmalıdır. Lenf drenaj seansları 30 dk civarında sürer. Haftada 2 ya da 3 kez uygulanması tavsiye edilir.

Uygulama alanları

Ödem olan, şişmiş ,toksin problem, selülit ve kilo problem olan her bölgeye uygulanabilir.Tercih edilen bölgeler genelde bacaklar, ayaklar, bel bölgesidir.

Uygulama Sonrası Yapılması Gerekenler 

Uygulama öncesinde veya sonrasında yapılması gereken bir hazırlık yoktur.

Lenf Drenaj Uygulamasının Yan Etkileri

Bu uygulamanın herhangi bir yan etkisi yoktur. Ancak her uygulama gibi bu uygulamadan uzmanlar tarafından dikkatlice yapılmalıdır. Ayrıca hamile kadınlar, kemoterapi gören kişiler, diyabet hastaları vb. Kronik hastalığı olan kişilere bu uygulama yapılmaz. Bu tarz rahatsızları olan bir hekime danışmalıdır.

Lenf Drenaj Paketleri