Menü
Pasif Jimnastik (Elektroterapi)

Pasif Jimnastik (Elektroterapi)

Pasif jimnastik, bölgesel zayıflama yöntemlerinden biridir. Bu yöntemin diğer adı elektro terapidir. Pasif Jimnastik temel olarak efor sarf etmeden kasaların radyo dalgaları ile hareketlendirerek bölgenin istenmeyen yağlardan kurtulmasını sağlar. Hedef bölgeye pedler bağlanır ve düşük voltajda elektrik akımıyla bölgedeki yağların erimesi sağlanır. Bu yöntemle istediğiniz bölgedeki yağ dokuları eritebilir ve vücudunuz arzu ettiğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Pasif jimnastik metodunda bulunan çok sayıda elektrot ucu sayesinde vücudun birden çok bölgesine aynı anda uygulanabilir. 

Pasif jimnastikte toplam 9 farklı program bulunmaktadır. Her bölge için ayrı program bulunur. Kişiye ne oranda elektro terapi uygulanacağına kişinin problemli bölgesindeki yağların ne oranda olduğuna bakılıp karar verilir.

Pasif Jimnastik yani elektro terapi kas sıkılaştırmayı sağlar yani zayıflama ve kilo kaybı sağlayıcı değildir.  Kişinin eğer kilo verme gibi bir hedefi varsa elektro terapiyi diyetle desteklerse ancak bu mümkündür. Günlük aktiviteleriniz ve beslenme düzeninizde herhangi bir farklılık olmadığı takdirde pasif jimnastik alacağınız başarılı sonucu korur.

Uygulama Alanları

Vücudunuzda bölgesel olarak yağlanan her bölgede pasif jimnastik uygulanabilir. Her bölgedeki yağ dokuları ve oranları farklı olduğundan dolayı her bölgeye farklı seans sayısı ve süresi ile elektro terapi uygulanır.

Uygulama Süresi

Pasif Jimnastiğin etkisi 4-5 seanstan sonra ortaya çıkmaya başlar. Yaklaşık 1 beden incelmek için düzenli bir şekilde aletlere girmek gerekir. Bunun etki gösterebilmesi için kişi hiç aksatmadan ve düzenli olarak seanslarına gelmelidir.

Uygulama Öncesi Hazırlıklar

Pasif jimnastik uygulandıktan sonra bol su içilmesi tavsiye edilir, bu sayede parçalanan yağ dokular vücuttan daha hızlı atılması sağlanır.

Pasif Jimnastik Evde Yapılabilir mi?

Evde yapmak mümkün değildir çünkü uygulama için hem cihaz hem de uzman gerekmektedir.

Pasif Jimnastiğin Yan Etkileri Nelerdir

Bu uygulamanın herhangi bir yan etkisi yoktur. Pasif Jimnastik hamile kadınlar kalp pili takılı kimseler ve regl döneminde olan kadınlara uygulanmaz. Ayrıca bu uygulamanın bir uzman gözetiminde yapılması gerekmektedir.

Pasif Jimnastik (Elektroterapi) Paketleri