Menü
Profesyonel Cilt Bakımı

Profesyonel Cilt Bakımı

Profesyonel Cilt Bakımı Nedir? Klasik Cilt Bakımı Arasındaki Fark Nedir?

Profesyonel cilt bakımı hakkındaki en önemli özellik kesin sonuç vermesi ve cilt problemlerine kalıcı son getirmesidir. Klasik cilt bakımı günlük bir rutin olarak tercih edilebilirken Profesyonel bakımın uygulanma şekli ve süresi farklılık gösterdiğinden daha sık aralıklarla yapılması önerilmektedir. Belli bir süre aralığında yapılan, probleme yönelik çözüm sunan bu bakım istediğiniz cilte kalıcı olarak kavuşmanızı sağlar.

Profesyonel Cilt Bakımı Aşamaları Nelerdir?

  • Probleme göre cihaz kullanımı değişiklik göstermekle birlikte; cilde ozon verilerek bakım işlemine başlanır. 
  • Ardından radyo frekans makinası ile uygulanan işlem ile ciltteki lekeler arındırılır.
  • Karbon peeling bakımının ardından cildinize iyi gelecek, size özel makinalarımız ile profesyonel cilt bakımınız tamamlanır.

Bakım Öncesi ve Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Uzman ve deneyimli kişileri tercih ederek beklentinizin doğru karşılandığına emin olmalısınız. Cilt tipiniz analiz edilerek yapılacak herhangi bir işleme alerjik durumunuz var mı kontrol edilmeli, beraberinde doğru işlemler yapılmalıdır.

İşlemlerin ardından etkinin kalıcı olabilmesi için kişinin daha sonra kullanacağı nemlendirici veya ürünleri doğru seçmesi gerekmektedir. Bu sebeple uzmanlardan yardım alınmalıdır. Sabah ve akşam cildi yıkamaya özen gösterilmelidir. Hem diğer cilt problemlerinden korunmak hem de yaptırılan bakımın etkisi için UV ışınlarından koruyucu güneş kremi kullanılmaldır. 1-2 gün makyaj yapılmaktan kaçınılmalıdır.

Profesyonel Cilt Bakımında Neden Uzmanlar Tercih Edilmelidir?

Her cilt tipi özel tanınmalı ve ihtiyacı belirlenerek plan ona göre oluşturulmalıdır. Bu analizi gerçekleştirecek uzmanlar sayesinde istenilen etki ancak elde edilebilir. Yanlış yapılan işlem veya ürün kullanımı kötü sonuçlar doğuracaktır. Bu sebeple uzmanları tercih etmek şiddetle önerilmektedir.

Profesyonel Cilt Bakımı Paketleri