Menü
Radyofrekans

Radyofrekans

Radyo Frekansı ısı kontrolü metodu ile çalışan bölgesel yağlanma ve sarkma problemleri için uygulanan bir yöntemdir. Radyo Frekansı yöntemi çoğunlukla vücudunda bölgesel yağlanma şikayeti olan hastaların bölgesel olarak zayıflaması için tercih edilir. Bu işlem bedende en sık yağlanma görülen göbek, kalça ve baldır gibi bölgelerdeki yağ hücrelerinin küçülmesine olanak sağlamaktadır.

Radyo Frekansı uygulamasında başlıklardan verilen radyo dalgaları sayesinde vücudumuzdaki su molekülleriyle beraber kalsiyum, potasyum, magnezyum ve sodyum iyonları harekete geçirilir. Bu uygulama neticesinde ortaya çıkan enerji bölgede ısınmaya sebebiyet verir.
Bu durumda uyguluma yapılan bölgenin 41-42 derece sıcaklığa ulaştırılır.  Bu ısı, derinin alt katmanlarda 50 ile 55 derece arasında hissedilir.  Hissedilen bu sıcaklık uygulama yapılan bölgedeki  yağların parçalanıp erimeye başladığını gösterir. Bölgedeki eriyen yağ tabakaları vücuttan kan veya lenf aracılığıyla abosorbe edilerek atılır.
 

Uygulama Alanları

Radyo Frekansı yöntemi vücudun belirli bölgelerinde yoğunlaşan istenmeyen yağların olduğu her bölgede uygulanabilir. Buna ek olarak yüz ve gıdı bölgesindeki sarkmalarda da Radyo Frekansı yöntemine başvurulabilir.

Uygulama Süresi

Radyo frekans uygulaması kişinin fiziksel özellikleri ve uygulama yapılan bölgenin durumuna göre değişiklik gösterebilir. Ancak bir seans ortalama 30-40 dk. sürmektedir. Yine ortalama bir hasta 8 ila 10 seans arasında mükemmel kalıcı sonuçlar alabilir.

Uygulama Öncesi ve Sonrası Yapılması Gerekenler

Radyo Frekansı uygulaması öncesinde veya sonrasına yapılması gereken özel bir hazırlık yoktur.  Uygulama sonrasında kısa bir sürede günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Radyo Frekansı Yönteminin Yan Etkileri

Radyo Frekansı yönteminin yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak radyo frekansı yöntemi hamileler, kanser hastaları, kalp pili kullananlar ve bu tarz başka kronik rahatsızlığa sahip kişiler için sakıncalı olabilir.

Radyofrekans Paketleri