Menü
Selülit Bakımı

Selülit Bakımı

Selülit genellikle kalça, uyluk ve karın bölgesindeki deri ve deri altı yağ dokusunu etkileyerek girintili çıkıntılı bir dokuya neden olan yumru ve çukur oluşumunu ifade eden bir terimdir. Selülit oluşumunun tamamen önlenmesi mümkün değildir. Ancak sağlıklı bir yaşam tarzı, çeşitli uygulamalar, selülit gelişimini yavaşlatabilir ya da ortaya çıkması ihtimalini azaltmaya yardımcı olabilir. Bunlardan bazıları doku masajı, diyot lazer enerjisi, derin ve yüzeysel seviyelerde radyofrekans kullanımıdır.  Selülit bakımı için farklı metotlar mevcuttur. Aşağıda her metodu kısaca özetledik.

Liposuction

Lazer destekli Liposuction bazı insanların tercih ettiği yöntemlerdendir. Selülit bakımında oldukça etkili sonuçlar verir. Bu uygulama cildi hem sıkılaştırırken hem de yağ hücrelerini yok eden farklı bir liposuction yöntemidir.

Kriyolipoliz

Kriyolipoliz vücudun kalça ve karın alanlarındaki bölgesel yağ hücrelerindeki lipit moleküllerini dondurarak gidermeyi sağlar. Bu yöntem selülit görünümünü iyileştirmede umut vericidir.

Retinol Krem

Vitamin A, alkol olarak da bilinen Retinol, kolajen oluşumunu engelleyen ve serbest radikalleri azaltan ciltte kolajen üretimini artıran bir vitamin türevidir. Günde iki kere retinol krem uygulamasının, altı ay sonra cildi pürüzsüzleştirerek selülit görünümünü azaltır.

Karboksiterapi

Cilt altında yağ dokusuna insülin enjektörü ile (30 G İğne-0,3 diyametre) uygulanan bir bakım yöntemidir. Kan dolaşımının artmasıyla uygulanan bölgeye bol miktarda oksijen ulaşması sağlanır bu sayede dokular düzene girer ve hücrelerde sıkışan sıvı birikimleri dağılır.

Selülit Bakımı Paketleri