Menü
Striort Çatlak Bakımı

Striort Çatlak Bakımı

Çatlaklar Neden Oluşur?

Zaman içerisinde vücudumuzda gerek hormonal gerek dış etkenler dolayısıyla bazı deformasyonlar meydana gelir. Bunlardan biri de çatlak problemidir. Daha çok kadınlarda ve gebelik döneminde, hızlı kilo alıp verme durumlarında kırmızı ve mor görüntüsünün ardından beyaza dönen çizgiler şeklinde vücutta ortaya çıkarlar. Bu izler vücudun gerilmesi ile elastik liflerin zarar gördüğü anlamına gelir. 

Çatlaklar İçin Ne Yapılabilir?

Günümüzde çatlaklara iyi gelen bir çok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan en etkili olanlarından biri ise striort çatlak işlemidir. Tüm dünyada popülerleşen, kullanımı yayılan, güvenilir ve çözüm odaklı bir yöntemdir. Cerrahi bir müdahale gerektirmeyen bu yöntem, rahatlığından dolayı çok tercih edilmektedir.  Özel bir vakum sistemine sahip sistemiyle çatlaklar üzerine tek tek çalışılır.

Striort Çatlak Metodu Nasıl Uygulanır?

Başarılı bir striort işlemi, özel bir cihaz kullanılarak başlıyor. Ciltte bekletilen, kan dolaşımını hızlandıran özel bir kremin ardından, cihazın vakumlu başlığı çatlakların gidiş hizasına göre hareket ettirilerek tek tek işlem yapılıyor. Bu sayede ciltteki elastin ve kolajen bağ dokusu aktifleştirilerek belirgin bir sıkılık sağlanmış olunuyor. 

Striort Çatlak İşlemi Süresince Yapılması Gerekenler

  • İşlemin olumlu cevap vermesi için bazı durumlara dikkat edilmesi gerekmektedir.
  • Uygulama yapılan bölgenin 15 gün güneş ışınlarından korunması gerekmektedir.
  • UV ışınlarından koruyucu yüksek etkili güneş kremi kullanılmalıdır. 
  • Size önerilen cilt bakım ürünleri bu işlem süresince düzenli kullanılmalıdır.
  • Vücuda kese yapılmamalı, hamam ya da sauna gibi yüksek buhar alınan yerlerden uzak durulmalıdır.
  • Glutenli gıdalar tüketilmemelidir.
Striort Çatlak Bakımı Paketleri