Bölgesel Zayıflamada Kullanılan Yöntemler Nelerdir?
Bölgesel zayıflama yöntemleri çeşitlidir. LPG, ilaç enjeksiyonları ile yağ parçalama aynı zamanda lipoliz olarakta adlandırılır, mezoterapi lipolize benzer ancak ilaçlar yağ dokusunun üstüne verilir, radyofrekans ve ultrasound gibi yöntemler de kullanılmaktadır.
Bölgesel İncelme Tedavisi Esnasında Neler Hissedilir?
Kulakta düşük frekanslı bir ses yani çınlama hissi oluşacaktır. Ağrısız bir uygulamadır.
Kavitasyon Uygulamasından Sonra Özel bir Diyet Uygulanır mı?
Evet. Kavitasyon ile bölgesel zayıflama tedavisinden sonra bir hafta süre ile özel yağsız bir diyet uygulanarak dolaşımdaki yağların öncelikle metabolizasyonu ve atılmasını sağlar.
Tek Başına Bölgesel Zayıflama Yöntemi Var mıdır?
Bölgesel zayıflama kompleks bir yaklaşım gerektirir. Doktor kontrolünün yanı sıra diyet ve beslenme uzmanının değerlendirmesinden sonra yardımcı yöntemler kullanılması gerekir.
Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflamada Sonuçlar Kalıcı Olacak mı?
Teorik olarak duvarı parçalanan yağ hücresinin kalıcı olarak yok olduğu varsayılır. Ancak yeni yağ hücresi oluşumunu engellemez, tedaviden sonra tekrar yağ birikmemesi için dengeli beslenme ve egzersizin devam ettirilmesi gerekir.
Kavitasyon Nedir?
Yağ hücreleri arasında boşluklar oluşturarak yağ hücre duvarının patlaması esasına dayanır. Yağ hücresi içindeki trigliserit denilen maddenin akması ve lenf drenajı ile atılmasını sağlar. Lenf drenajındaki yağlar sonuçta karaciğer üzerinden atılır.
Kavitasyon Güvenli Bir Bölgesel Zayıflama Yöntemi midir?
Kavitasyon ultrasound esası ile çalışır. Ultrasound gebeliklerin izlenmesinde kullanılan temel bir metod olup güvenliği FDA tarafından onaylanmıştır. Yağ eritmede kullanılan kavitasyon sistemlerinin derinliklerinin teknik olarak doğru uygulanması gerekir. Yağ dokusunun altına geçmemelidir.
Kavitasyona Uygun Hasta Tipi Nedir?
Yağ hücre sayısı ve yağ hücre büyüklüğü yüksek olan hastalar olup cilt altı yağ dokusu kalınlığı 2 cm den fazla olmalıdır. Uygulama esnasında verilecek yağsız diete uyum sağlamalıdır.
Lipoliz Nasıl Bir Uygulamadır?
Yağ dokusunun içine direkt olarak yağ eritici tedavinin verilmesidir. Ortalama 2-4 seans uygulanmalıdır. İşlemden sonra kısa süreli kızarıklık oluşur. Uygulama bölgelerinde enjeksiyona bağlı olarak geçici morarma oluşabilir.
Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: