Soğuk Lipoliz

28.11.2018
3.382

Yağ Hücrelerinizden Zahmetsizce Kurtulun
Cryolipoliz ( Soğuk lipoliz ) cihazı ile yağ hücreleri hedef alınarak yağ tabakasının bulunduğu bölgeler soğuk aracılığıyla parçalanır. Yağ hücreleri soğuğun etkisiyle daralıp büzülünce lenfatik sistem tarafından vücuttan atılır.

Soğuk Lipoliz Nedir ?

Soğuk lipoliz yağ hücrelerini cerrahi olmadan yok etmek için tasarlanmış tıbbi bir uygulamadır. Uygulama yapılan bölgenin -4 derecede kontrollü bir şekilde soğutulması prensibi ile yağ hücrelerinin yok edilmesini ve vücudun şekillenmesini sağlar. Soğutma uygulaması deriye hiçbir zarar vermeden deri altındaki yağ hücrelerini kontrollü bir şekilde öldürmek üzere tasarlanmıştır. Ölen yağ hücreleri enflamatuar hücreler tarafından sindirilerek parçalanır. Parçalanan yağ hücrelerinden açığa çıkan yağlar ise lenf sistemi ile taşınır ve idrar yoluyla vücuttan atılır. Uygulama “yağ dondurma” olarak da bilinmektedir. Uygulama sırasında uygulama başlığı yağ hücrelerini içine alarak soğutur ve dondurur. Yağ hücreleri soğuğa diğer hücrelere kıyasla daha hassas olduğundan uygulama yapılan bölgedeki deri ve kas dokusu hiçbir şekilde etkilenmez. Donan yağ hücreleri ölür, uygulamayı takip eden haftalarda doğal yollar ile vücudunuzdan atılır. Yağ hücrelerinden arınan bölgedeki diğer dokular sıkılaşıp yoğunlaşarak yağlı katmanın azalmasını sağlar.

Uygulama Ne Kadar Sürer ?
Soğuk lipoliz uygulaması dokunuzun durumuna göre 45dk-1 saat olarak planlanmaktadır. Uygulama ayda 1 kez olacak şekilde yapılmaktadır.

Soğuk Lipolizin Yan Etkileri Bulunmakta Mıdır ?

Uygulama yapılan bölgede geçici olarak bere ve morarma görülebilir. Ancak bunun sağlığa hiçbir zararı yoktur. Sistem Amerika’da FDA (Food and Drug Administration) tarafından onaylanmıştır. Uygulama sonrasında rahatça hiçbir şey olmamış gibi günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: